L-formy bakterii przyczyną wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego należy do chorób zapalnych jelit. Jest to choroba przewlekła, prowadząca do wyniszczenia organizmu poprzez zaburzenie wchłaniania substancji odżywczych w jelicie. Około 60% chorych w ciągu 5 lat od rozpoznania choroby kwalifikuje się do zabiegu usunięcie jelita grubego ze względu na ciężki przebieg choroby.

Od 2015 roku wszystkie badania sugerują, iż to zmiana flory bakteryjnej jelit (dysbioza) jest powodem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i wszystkich chorób autoimmunologicznych:

Oto kilka spośród setek dowodów:

wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego

10 luty 2016 Sciencedaily.com podaje:

Analiza próbek kału myszy wykazała, że leczone zwierzęta miały wyższe stężenia bakterii, takich jak Lactobacillus i Bifidobacteria. Inne badania wykazały, że te bakterie są korzystne dla myszy z objawami zapalenia okrężnicy.

czytaj więcej

16 maj 2016 Hdphealth.com podaje:

Wyniki wykazały, że bakterie we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego bardzo różnią się od flory bakteryjnej zdrowego człowieka. Poziom i ilość niektórych bakterii, takich jak Hominis Roseburia i Prausnitzi Faecalibacterium były bardzo niskie u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

czytaj więcej

Wykonaj w najbliższym laboratorium diagnostycznym pośredni test dysbiozy aby upewnić się jaki jest stan Twojej flory bakteryjnej jelit

Znane nauce fakty chorób autoimmunologicznych w końcu łączą się w całość

Kolejny dział przedstawia niezbite dowody na udział bakterii w powstaniu chorób autoimmunologicznych.

przeczytaj dowody łączące bakterie w powstaniem chorób autoimmunologicznych

Co zatem powoduje dysbiozę jelit człowieka?

Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że to konserwanty w żywności które hamują rozwój bakterii w produktach spożywczych po przedostaniu się do jelita powodują we florze bakteryjnej ten sam efekt i są główną przyczyną powstania dysbiozy.

przeczytaj o głównych przyczynach dysbiozy oraz sposobach zahamowania, zapobiegania i jej odwrócenia