Zaburzona flora bakteryjna jelit przyczyną tocznia

Toczeń - jest chorobą która wpływa na wiele narządów w tym skórę, stawy i nerki. Powoduje uszkodzenie organów poprzez niszczenie ich tkanki łącznej i tłuszczowej. Choroba powoduje szereg objawów ubocznych w tym ze strony nerek i serca które są powodem kwalifikowania chorych do przeszczepu tych organów i przedwczesnej śmierci.

Sprawdź badania które udowadniają zaburzenia flory bakteryjnej w toczniu

14 sierpień 2016 Lupusresearchinstitute.org podaje:

Dr Silverman uważa, że zmiany te są związane z powstaniem tocznia i obecnie bada on wpływ konkretnych rodzajów bakterii na powstanie tocznia. Bada także, czy te bakterie bezpośrednio stymulują układ odpornościowy wywołując autoimmunizację.

czytaj więcej

15 grudzień 2015 Lupusnewstoday.com podaje:

Autorzy tego przeglądu przeprowadzili szereg badań laboratoryjnych, z wykorzystaniem modeli zwierzęcych badając rolę mikroflory w powstaniu tocznia, uznając, że toczeń wywołany jest przez wyraźną zmianę drobnoustrojów jelitowych.

czytaj więcej

20 styczeń 2015 Gutmicrobiotaforhealth.com podaje:

Zatem należy oczekiwać, iż podejście dietetyczne w strategii wzrostu lub niwelowania konkretnych populacji bakterii, może mieć konkretny wpływ na objawy tocznia" dodaje Margolles.

czytaj więcej

13 maj 2014 Medscape.com podaje:

Badania na zwierzętach opisane przez SM Vieira z Departamentu Immunobiologii, Yale University School of Medicine, New Haven, Connecticut, oraz współpracowników wykazało, że wystąpienie i nasilenie tocznia u myszy było całkowicie skorelowane z florą bakteryjną jelit.

czytaj więcej