Identyczne objawy skórne tocznia (choroba autoimmunologiczna) i trądziku różowatego

Proszę zwrócić uwagę na zakres i umiejscowienie oraz kształt zmian na skórze w dwóch chorobach:

1. Trądzik różowaty
2. Toczeń (choroba autoimmunologiczna)

tradzik-rozowaty
trądzik różowaty - tworzy na twarzy wysypkę w kształcie motyla, który to kształt jest charakterystyczny dla wysypki która występuje w jednej z chorób autoimmunologicznych która nazywa się toczeń
toczen
toczeń - i charakterystyczna wysypka w kształcie motyla

Zakres wszystkich zmian ma charakterystyczny kształt motyla, rozciągający się przez grzbiet nosa na policzki. Gdyby nie podpis pod zdjęciami można by uznać, że to ta sama choroba. Jeśli zatem chorobę nr 1 czyli trądzik różowaty powodują bakterie, to co powoduje toczeń który jest choroba autoimmunologiczną? Czy nie powstaje nieodparte wrażenie, że te choroby powodują bakterie jeśli objawiają się zewnętrznie w ten sam sposób?

Skojarzenie tych trzech faktów było początkiem moich badań nad podstawami chorób autoimmunologicznych. Kolejne działy przedstawiają dowody bakteryjnego pochodzenia chorób autoimmunologicznych, rozkładając je na czynniki pierwsze wraz z podawaniem źródeł zewnętrznych zawartych tu informacji.

Koniecznie przeczytaj dział nr 2 tym jak leki powodują „tymczasowe” choroby autoimmunologiczne i co mają wspólnego z bakteriami.

⇒ czytaj o tym jak bakterie z kału osób zdrowych leczą osoby chore na choroby autoimmunologiczne

⇐ powrót do poprzedniej strony (dowody chorób)