Zaburzona flora bakteryjna jelit przyczyną stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane - jest chorobą wpływająca na mózg i rdzeń kręgowy. Powoduje uszkodzenie komórek nerwowych poprzez zniszczenie osłonki zwanej mielina która umożliwia pracę tychże komórek. Choroba powoduje szereg objawów ubocznych ze strony układu nerwowego z czasem prowadząc do inwalidztwa i przedwczesnej śmieci.

Sprawdź badania które udowadniają zaburzenia flory bakteryjnej w stwardnieniu rozsianym

28 czerwca 2016 Nationalmssociety.org podaje:

Wyniki badań pokazują różnicę między bakteriami jelitowymi u ludzi ze stwardnieniem rozsianym w stosunku do osób zdrowych. Różnice te skorelowane są z różnicami w aktywności genów związanych z główną ścieżką związaną z aktywnością układu odpornościowego w stwardnieniu rozsianym.

czytaj więcej

9 maj 2016 Harvard.edu podaje:

Zespół badaczy z Harvard Brigham and Hospital znalazł dowody, że bakterie żyjące w jelitach mogą pośrednio wpływać na aktywność komórek w mózgu, które biorą udział w zwalczaniu stanów zapalnych oraz neurodegeneracji w stwardnieniu rozsianym.

czytaj więcej

27 czerwca 2016 Sciencedaily.com podaje:

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Scientific Reports, profesor Mangalam i jego zespół twierdzą, że pacjenci z SM mają w rzeczywistości wyraźnie zaburzoną florę bakteryjną jelit w porównaniu osób zdrowych

czytaj więcej

18 maj 2015 Multiplesclerosisnewstoday.com podaje:

Niektórzy naukowcy uważają, że różnice we florze bakteryjnej w jelicie osób chorych mogą leżeć u podstaw stwardnienia rozsianego. W rzeczywistości, sugerowano, że niektóre bakterie jelitowe mogą wchodzić w interakcje z systemem immunologicznym, co z kolei wpływa na rozwój chorób autoimmunologicznych w tym stwardnienie rozsiane.

czytaj więcej