Bakterie przyczyną sarkoidozy

Sarkoidoza - jest przewlekłą choroba w której dochodzi do powstawania ziarniniaków które nie ulegają martwicy. Ziarniniaki pojawiają się najczęściej w płucach i węzłach chłonnych. Objawy choroby zależą od zaatakowanego organu. Choroba na powolny przebieg z tendencją do pogarszania się objawów.

Od 2015 roku wszystkie badania sugerują, iż to zmiana flory bakteryjnej jelit (dysbioza) jest powodem sarkoidozy i wszystkich chorób autoimmunologicznych:

Oto kilka spośród setek dowodów:

sarkoidoza 

15 sierpień 2016 Sarcoidosisnews.com podaje:
http://sarcoidosisnews.com/2016/08/15/sarcoidosis-metabolite-analysis-aberrant-transmethylation-gut-microbiota/

Pacjenci z sarkoidozą wykazują nietypową przemianę materii i transmetylowane białka, jak również zaburzenia mikroflory bakteryjnej jelit, według naukowców z Wayne State University School of Medicine i współpracowników, którzy porównywali metabolity znalezione u chorych na sarkoidozę z wynikami osób zdrowych.

czytaj więcej

Jeśli masz wątpliwości co do prawdziwości tej teorii wykonaj u siebie - pośredni test dysbiozy jelit w najbliższym laboratorium diagnostycznym.

Znane nauce fakty chorób autoimmunologicznych w końcu łączą się w całość

Kolejny dział przedstawia niezbite dowody na udział bakterii w powstaniu chorób autoimmunologicznych.

przeczytaj dowody łączące bakterie w powstaniem chorób autoimmunologicznych

Co zatem powoduje dysbiozę jelit człowieka?

Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że to konserwanty w żywności które hamują rozwój bakterii w produktach spożywczych po przedostaniu się do jelita powodują we florze bakteryjnej ten sam efekt i są główną przyczyną powstania dysbiozy.

przeczytaj o głównych przyczynach dysbiozy oraz sposobach zahamowania, zapobiegania i jej odwrócenia