Zaburzona flora bakteryjna jelit przyczyną reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS)

RZS - jest chorobą stawów oraz innych części ciała. Powoduje symetryczne zapalenie stawów – szczególnie małych i średnich, oraz prowadzi do szeregu objawów układowych, w tym ze strony skóry, oczu i nerek. Z czasem prowadzi co utraty funkcji stawów i inwalidztwa oraz przedwczesnej śmierci.

Od 2015 roku wszystkie badania sugerują, iż to zmiana flory bakteryjnej jelit (dysbioza) jest powodem RZS i wszystkich chorób autoimmunologicznych:

rzs-zdjecie

Sprawdź badania które udowadniają zaburzenia flory bakteryjnej w reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Te osoby chorowały na różnie choroby autoimmunologiczne. Posłuchaj co stało się gdy tylko wyleczyli zaburzoną florę bakteryjną jelit.

11 lipiec 2016 Sciencedaily.com podaje:

Na podstawie badań na myszach, naukowcy odkryli związek między mikrobami jelita i RZS. Badania wykazały, że u myszy leczonych bakteriami Prevotella Histicola zmniejszyła się częstotliwości i nasilenie objawów oraz zmniejszyła liczba stanów zapalnych związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

czytaj więcej

Opinia Pana Andrzeja - reumatoidalne zapalenie stawów.

Czytaj dokumentację medyczną Pana Andrzeja tutaj:

›› sprawdź dokumentacje medyczną cz.1
›› sprawdź dokumentacje medyczną cz.2

7 marzec 2016 Arthritis.org podaje:

Dr Scher uważa, że najlepszym sposobem, aby zmodyfikować florę bakteryjną jelita jest dieta. Badania wykazały, że dieta wegańska głęboko zmienia florę bakteryjną jelita oraz łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów.

czytaj więcej

Opinia Pana Tadeusza - wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Czytaj dokumentację medyczną Pana Tadeusza tutaj:

›› sprawdź dokumentację medyczną cz.1
›› sprawdź dokumentacje medyczną cz.2

17 marzec 2016 NIH.GOV podaje:

Ostatnie badania wykazały udział jelitowej flory bakteryjnej w wielu chorobach autoimmunologicznych, w tym reumatoidalnym zapaleniu stawów, cukrzycy typu 1, stwardnieniu rozsianym. Ostatnio, coraz więcej dowodów wskazuje, że zmiany flory bakteryjnej w jelitach są związane z rozwojem RZS.

czytaj więcej

Opinia Pani Anny - stwardnienie rozsiane

15 styczeń 2016 Biomedcentral.com podaje:

Ostatnie badania sugerują, że nieprawidłowa odpowiedź immunologiczna w RZS jest związana z dysbiozą mikroflory jelitowej.

czytaj więcej

Wykonaj w najbliższym laboratorium diagnostycznym pośredni test dysbiozy aby upewnić się jaki jest stan Twojej flory bakteryjnej jelit

Znane nauce fakty chorób autoimmunologicznych w końcu łączą się w całość

Kolejny dział przedstawia niezbite dowody na udział bakterii w powstaniu chorób autoimmunologicznych.

przeczytaj dowody łączące bakterie w powstaniem chorób autoimmunologicznych

Co zatem powoduje dysbiozę jelit człowieka?

Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że to konserwanty w żywności które hamują rozwój bakterii w produktach spożywczych po przedostaniu się do jelita powodują we florze bakteryjnej ten sam efekt i są główną przyczyną powstania dysbiozy.

przeczytaj o głównych przyczynach dysbiozy oraz sposobach zahamowania, zapobiegania i jej odwrócenia