Czy można uzyskać trwałą remisję w reumatoidalnym zapaleniu stawów?
Bez leków przeciwzapalnych i immunosupresyjncyh?

Reumatoidalne zapalenie stawów - to choroba która zaczyna się w jelitach. Przywróć równowagę Twojej florze bakteryjnej a organizm odwdzięczy się Tobie zdrowiem. Posłuchaj poniższych przykładów, co stało się z chorobą autoimmunologiczną, gdy chorzy wyleczyli swój brzuch.

Sprawdź badania które udowadniają zaburzenia flory bakteryjnej w reumatoidalnym zapaleniu stawów

11 lipiec 2016 Sciencedaily.com podaje:

Na podstawie badań na myszach, naukowcy odkryli związek między mikrobami jelita i RZS. Badania wykazały, że u myszy leczonych bakteriami Prevotella Histicola zmniejszyła się częstotliwości i nasilenie objawów oraz zmniejszyła liczba stanów zapalnych związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

czytaj więcej

7 marzec 2016 Arthritis.org podaje:

Dr Scher uważa, że najlepszym sposobem, aby zmodyfikować florę bakteryjną jelita jest dieta. Badania wykazały, że dieta wegańska głęboko zmienia florę bakteryjną jelita oraz łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów.

czytaj więcej

17 marzec 2016 NIH.GOV podaje:

Ostatnie badania wykazały udział jelitowej flory bakteryjnej w wielu chorobach autoimmunologicznych, w tym reumatoidalnym zapaleniu stawów, cukrzycy typu 1, stwardnieniu rozsianym. Ostatnio, coraz więcej dowodów wskazuje, że zmiany flory bakteryjnej w jelitach są związane z rozwojem RZS.

czytaj więcej

15 styczeń 2016 Biomedcentral.com podaje:

Ostatnie badania sugerują, że nieprawidłowa odpowiedź immunologiczna w RZS jest związana z dysbiozą mikroflory jelitowej.

czytaj więcej