Co to jest protokół DLS

Nazwę książki stworzyłem od skrótów - detoksykacja, leczenie, stabilizacja

1) Detoksykacja:

Główne założenia detoksykacji są dwa:

a) pozbyć się z pożywienia chemii uszkadzającej strukturę flory bakteryjnej jelit - co sprzyja powstawaniu L-form bakterii. Główne czynniki szkodliwe wymienione są tutaj: lista szkodliwych dla flory bakteryjnej substancji (przyczyny)

b) usunięcie z organizmu herbicydu którego nazwa rozpoczyna się na literę G - powoduje on rozszczelnienie jelit i przedostawanie się L-form bakterii poza jelita i wraz z krwioobiegiem to tkanek ciała.

2) L-formy

W dziale L-formy jedną z ważnych składowych jest tzw - szok osmotyczny - czytaj więcej o L-formach bakterii i szoku osmotycznym

Osmolalność surowicy krwii ma wzór:N = 2 x [Na] (mmol/l) + stężenie glukozy (mmol/l) + stężenie mocznika (mmol/l).

O ile stężenie mocznika we krwi ma charakter stały, o tyle zmiana stężenia sodu i glukozy w pewnych granicach jest możliwa.

Emmy Klieneberger-Nobel badając L-formy bakterii opisała, iż bakterie te są trudne do wyizolowania z powodu ich delikatnej natury. Bakterie te pojawiały się w hodowli dopiero po zadziałaniu na pożywkę:

a) antybiotykami lub enzymami litycznymi

b) po dodaniu do pożywki sacharozy (glukoza) lub soli (Na+Cl)  co powoduje wzrost osmolalności pożywki

Zadaj sobie teraz pytanie, ile raz w życiu stworzyłeś w swoich jelitach sytuację podobną do tej którą Emmy Klieneberger-Nobel stworzyła sztucznie w laboratorium. Antybiotyk + duża dawka glukozy + sól.

3) Stabilizacja

Wprowadzenie nawyków żywieniowych unikania chemii w pożywieniu, oraz regularne metody detoksykacji w stosunku co do substancji których spożycia uniknąć nie możemy.