Znane już medycynie wspólne cechy chorób autoimmunologicznych łączą się w całość

Jak dotąd u chorych na choroby autoimmunologiczne zauważano wiele wspólnych zależności jak np. obniżony poziom witaminy D, wrażliwość na leki czy podatność na kolejne choroby autoimmunologiczne. Poznaj dowody na bakteryjne pochodzenie tych chorób. 

Choroby autoimmunologiczne powodowane przez leki i bakterie

Istnieją choroby autoimmunologiczne wywoływane przez leki (np. toczeń polekowy, miastenia polekowa) w szczególności przez antybiotyki, które ustępują po ich odstawieniu!!!. Wszystkie z tych leków oddziałują na florę bakteryjną co udowodniono w linku poniżej. Jeśli zdamy sobie sprawę, że antybiotyki diametralnie zaburzają florę bakteryjną jelita, staje się teraz oczywistym, iż potwierdza to tylko założenia wpływu bakterii na rozwój chorób autoimmunologicznych.

czytaj więcej

Witamina D, choroby autoimmunologiczne i bakterie

Jeśli interesujesz się swoją chorobą zapewne wiesz, że jednym z czynników który zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju choroby jest niedobór witaminy D. Ale co wspólnego z bakteriami ma witaminy D? Otóż bardzo wiele. Witamina D bierze udział w syntezie peptydów antybakteryjnych które to kontrolują flore bakteryjną w jelicie.

czytaj więcej

Dziedziczenie chorób autoimmunologicznych i dziedziczenie flory bakteryjnej

Badania dowodzą ponad wszelka wątpliwość, iż dziedziczymy nie tylko kolor włosów, kolor oczu, tendencję do otyłości czy łysienia androgennego ale także skład flory bakteryjnej jelit. To niewielka ale zauważalną tendencję do "dziedziczenia" chorób autoimmunologicznych.

czytaj więcej

Olej konopny CBD, stwardnienie rozsiane i bakterie

Istnieje wiele doniesień, iż olej konopny u chorych na stwardnienie rozsiane prowadzi do czasowego ustąpienia objawów po regularnym stosowaniu. Czy to przypadek, że olej konopny silnie hamuje rozwój bakterii Staphylococcus aureus (MRSA) czyli gronkowca złocistego, bakterii która odżywia się cholesterolem który jest głównym składnikiem mieliny?

czytaj więcej

Bakterioterapia fekalna

Inną choroba autoimmunologiczną w której bakterie dobitnie są powodem choroby jest - choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jedną z najbardziej skutecznych form leczenia tych chorób jest bakterioterapia fekalna polegająca na przeszczepie flory bakteryjnej osoby zdrowej do osoby chorej.

czytaj więcej

Leczenie pasożytami jelitowymi

Podobnie do bakterioterapii fekalnej, leczenie pasożytami jelitowymi takimi jak włosogłówka czy glista ludzka znacząco redukuje objawy chorób autoimmunologicznych takich jak stwardnienie rozsiane, toczeń, wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy choroba Leśniowskiego-Crohna. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ pasożyty te odżywiają się bakteriami znajdującymi się w jelicie!

czytaj więcej

Toczeń a trądzik różowaty - te same choroby?

Od tego wszystko się zaczęło. Skojarzenie podobieństwa objawów skórnych dwóch chorób - trądziku różowatego który powodują bakterie i tocznia (który jest chorobą autoimmunologiczną) przekonało mnie do tego, że bakteryjna przyczyna chorób autoimmunologicznych jest najbardziej prawdopodobną i w bakteriach należy upatrywać przyczyn choroby.

czytaj więcej