Zaburzona flora bakteryjna jelit przyczyną choroby Leśniowskiego-Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna - zaliczana jest do chorób zapalnych jelit. Choroba ma charakter przewlekły, i może dotyczyć każdego odcinka przewodu pokarmowego, lecz najczęściej lokalizuje się w jelicie cienkim oraz początkowej części jelita grubego. Choroba prowadzi do poważnych powikłań. U ponad 50% pacjentów zachodzi potrzeba wytworzenia stomii z powodu ciężkości objawów.

Sprawdź badania które udowadniają zaburzenia flory bakteryjnej w chorobie Leśniowskiego-Crohna

3 wrzesień 2016 Crohns.org.uk podaje:

Profesor Hermon Taylor i jego koledzy ze szpitala St George w Londynie poinformowali, że znaleźli Mycobacterium paratuberculosis (MAP) u około 65% swoich pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna.

czytaj więcej

16 maj 2016 Asm.org podaje:

Wyniki potwierdzają teorię, że choroba Crohna jest związana z brakiem równowagi mikroflory przewodu pokarmowego mówi Mitchell. Bakterie związane z chorobą, w tym C. concisus mogą inicjować infekcję, mówi.

czytaj więcej

7 październik 2016 Sciencedaily.com podaje:

Naukowcy stwierdzili, że ostre zapalenie żołądka i infekcyjne zapalenie jelit spowodowane przez typowe bakterie zatrucia żywnością przyspieszają wzrost inwazyjnych bakterii E. coli (AIEC) - bakterii które są związane z rozwojem choroby Crohna.

czytaj więcej

12 marzec 2014 Webmd.com podaje:

Populacje niektórych szkodliwych bakterii są znacznie bardziej liczne u pacjentów z chorobą Crohna, natomiast ilość pożytecznych bakterii zmniejsza się radykalnie - jak wykazało badanie.

czytaj więcej